Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Relacja z ostatnich wydarzeń w OK

Koncert rockowy, wystawa zdjęć i recital – trzy wydarzenia w ciągu dwóch dni w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. W piątkowy wieczór wystąpił opolski zespół bluesowo-rockowy Rooster. W skład power trio wchodzą: Grzegorz Grunwald (gitara, śpiew), Andrzej „Ołtarz” Wolak (bas) oraz Andrzej „Hindus” Eichhorn (perkusja). Zespół dał prawie dwugodzinny koncert, wypełniając go autorskimi utworami ze swoich dwóch płyt i kilkoma coverami. Niczego nie zabrakło w występie muzyków: były soczyste gitarowe riffy, świetne pochody basowe zgrane z perkusją, niski, chropowaty głos wokalisty i dobre teksty piosenek. Raz było mocno i szybciej, raz nastrojowo - w balladach z miejscem na długie gitarowe solówki.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Trzy dni później pierwszą wystawę zdjęć zaprezentował Władysław Biliński w foyer ośrodka kultury. Autor od wielu lat utrwala na zdjęciach ludzi, wydarzenia i miejsca Ziemi Niemodlińskiej.  Z bogatego zbioru kilkudziesięciu tysięcy zdjęć, jeszcze wykonywanych metoda tradycyjną, zobaczyliśmy wybór kilkudziesięciu fotografii: m. in. znanych muzyków, którzy wystąpili w Niemodlinie, pochody pierwszomajowe czy okoliczne zabytki. Wernisaż był nie tylko okazją do oglądania zdjęć, ale również do wielu wspomnień podczas rozmów przy fotografiach.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Ostatnim wydarzeniem był recital Małgorzaty Kalińskiej. Wokalistka zaprezentowała piosenki Anny Jantar, które przeniosły zebranych na sali widowiskowej słuchaczy w klimat lat siedemdziesiątych, kiedy prawie każdy w Polsce nucił „Tyle słońca w całym mieście”. Pięknie zaśpiewane przeboje, zwłaszcza w duecie z Jerzym Sadłoniem, zaowocowały podwójnym bisem.

Brak opisu obrazka
 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia i imprezy do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. W najbliższym czasie czeka nas Opolskie Kino Objazdowe (23 X), koncert zespołu 2XL (6 XI) oraz Święto Karpia (13-14 XI).

Ośrodek Kultury w Niemodlinie

Wersja XML