Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Muzycznie i satyrycznie

Muzycznie i satyrycznie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie

W dniu 4 marca br., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbył się wyjątkowy wieczór. Swój recital miała wychowanka Studia Piosenki Ośrodka Kultury w Niemodlinie – Magdalena Mrożek.

Występ był podsumowaniem trzyletniej pracy młodej wokalistki pod czujnym okiem Katarzyny Paszuli – Gryf. W koncercie gościnnie udział wzięły Magdalena Krzemień, Justyna Adamowska i Dorota Zysiak, które swoje wokalne umiejętności również kształcą w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
Talent poparty ciężką pracą zaowocował - Magdalena Mrożek, wykonując piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, wykazała się wielką dojrzałością i zrozumieniem, niełatwych przecież, tekstów. Muzyka unosiła zarówno artystkę, jak i słuchaczy przybyłych na występ. Wśród publiczności znaleźli się, m.in. dumni rodzice, bliscy, przyjaciele i nauczyciele Magdaleny Mrożek oraz władze Niemodlina z Burmistrzem – Mirosławem Stankiewiczem.
Recital Magdaleny Mrożek połączony był z kolejnym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce tego piątkowego wieczoru. Koncertowi towarzyszył bowiem wernisaż prac znanego rysownika Janusza Kożusznika. Rysunki satyryczne, prezentowane na wystawie, znane są polskim widzom z programu telewizyjnego „Szkło kontaktowe” (TVN 24).
Jak powiedział autor, będący gościem honorowym wystawy, z programem współpracuje już od prawie czterech lat. A jego prace są publicystycznym komentarzem sytuacji politycznej, która miała miejsce, w tym okresie, w Polsce. Jednak końca tematów do swoich dalszych artystycznych wizji, przelewanych na papier, rysownik nie przewiduje.
Z pewnością nasza polska scena polityczna przysporzy Januszowi Kożusznikowi jeszcze wiele pracy, co może tylko cieszyć odbiorców jego twórczości…
kk 
Brak opisu obrazka
 Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
 

Wersja XML