Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekt "Mała pszczoła - wielkie dobro"

30 września zakończył się projekt "Mała pszczoła - wielkie dobro" realizowany przez grupę nieformalną pod nazwą Obrońcy przyrody. Grupę utworzyła Pani Łucja Kozik – Prezes Koła Pszczelarzy w Niemodlinie wraz z dwoma członkami tego Koła. Patronem grupy nieformalnej było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju wsi Grabin „Integracja’ w Grabinie. Pieniądze na sfinansowanie zadań projektowych otrzymano od Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu. Pieniądze te pochodziły z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach projektu wykonano takie zadania, jak:

- współorganizacja festynu z okazji "Wielkiego Dnia Pszczoły" w Grabinie,

- przeprowadzenie prelekcji o pszczole miodnej w Szkole Podstawowej w Grabinie,

- zorganizowanie dla pszczelarzy i innych osób zainteresowanych pszczelarstwem wyjazdu do pasieki edukacyjnej w Gorzuchowie i do Parku Zdrojowego w Polanicy Zdroju,

- posadzenie wieloletnich pnączy miododajnych przy ogrodzeniu stawu w Grabinie,

- wydanie ulotki z apelem do rolników i działkowców o rozsądne tj. nieszkodzące owadom zapylającym wykonywanie oprysków chemicznych na swoich polach i działkach.

Obrońcy przyrody bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zadaniach projektowych a Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju wsi Grabin "Integracja" za objęcie patronatem tego projektu, za prowadzenie księgowości dla tego zadania, za umożliwienie promowania projektu na fanpage'u Stowarzyszenia na portalu Facebook i za wszelką pomoc udzieloną przy realizacji zadań.

 

 

 

 

Wersja XML