Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Troglodyci są wśród nas

"Chyba warto się potrudzić.
Chyba warto wiele znieść.
Mamy przecież wyjść na ludzi.
Zamiast znów do jaskiń wleźć."

W środę 31.05.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili na deskach Ośrodka Kultury w Niemodlinie w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Troglodyci są wśród nas” na podstawie tekstu Marii Terlikowskiej. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw kulturalnego zachowania się uczniów. Przebrani za Troglodytów i walczący z tremą uczniowie pokazali, że nie każdy dorósł do epoki, w której żyje. Nawet w dzisiejszych czas można spotkać troglodytów- nieobytych, nieumytych, hałaśliwych, którzy nie potrafią się zachować i nie znają manier, przez co powinni wrócić do macierzy, do jaskiń. Uczniowie przekonywali publiczność, że warto zastanowić się i popracować nad własnym zachowaniem. Spektakl zakończył się sukcesem, młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i zebrali zasłużone gromkie brawa.

W spektaklu wystąpiło czterdziestu uczniów w różnym wieku - od drugo do szóstoklasistów, których przygotowywał zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej szkoły: Franciszka Kempe, Katarzyna Krzyżanowska i Marta Rostkowska oraz pani Grażyna Pauter. Nasi młodzi aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowania, samodzielnie wykonali stroje i charakteryzację, a także scenografię i choreografię prezentowanych w spektaklu tańców.

Przedstawienie profilaktyczne to pierwsza część z przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji autorskiego programu „Młodzi z pasją, bez uzależnień” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Burmistrza Niemodlina na realizację gminnych programów profilaktycznych.

Zdjęcia i info. SP1 Niemodlin

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

Wersja XML