Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Poczuj miętę do Miętusa - projekt PZW

W 2015 roku działacze koła PZW Niemodlin stanęli przed nowym wyzwaniem. Mieliśmy przyjemność po raz pierwszy realizować wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Chróściny projekt programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Partnerstwo Borów Niemodlińskich.
 

Projekt miał na celu:

1. Prowadzenie racjonalnej gospodarki wodnej poprzez odbudowę struktury populacji miętusa zdegradowanej przez kłusownictwo i złą jakość wody rzeki Ścinawa Niemodlińska oraz zarybienie miętusem rzeki Ścinawa Niemodlińska.
2. Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczestników zadania (mieszkańców Gminy Niemodlin), poprzez organizację i przeprowadzenie konkursu dla dzieci z wiedzy ekologicznej dot. ochrony przyrody i środowiska wodnego oraz pokazu zarybiania i metod wędkowania.
3. Utrzymywanie kontaktów z lokalnymi władzami samorządowymi i współdziałanie z nimi w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniami. Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Partnerstwo Borów Niemodlińskich
4. Aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez wskazanie zdrowych aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W ramach tego projektu zorganizowaliśmy:

- Konkurs plastyczny dla Przedszkolaków. Tematem było „Środowisko naturalne miętusa”. W konkursie wzięło udział 5 grup przedszkolaków z przedszkola nr 1 i 2. Wszystkie grupy nagrodzone zostały materiałami plastycznymi.
- Wycieczkę pieszą po niemodlińskich stawach wraz z ogniskiem i pokazem wędkarstwa. W wycieczce wzięło udział około 50 uczniów z IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie oraz I klasy gimnazjum z Zespołu Szkół w Niemodlinie. Podczas wycieczki zawodnicy z klubu WKS Sokół Niemodlin zorganizowali pokaz wędkarstwa, uczniowie mogli także sami spróbować swoich sił, niektórym nawet udało sią własnoręcznie złowić rybę. 
- Konkurs plastyczny o ekologii dla uczniów 4 klasy Szkoły Podstawowej w Niemodlinie. Uczniom biorącym udział w konkursie ufundowaliśmy bilety do kina na wybrany seans. Uczniowie oraz nauczyciele natomiast zorganizowali wystawę prac konkursowych w holu szkoły propagując tym samym ekologię i ochronę środowiska wśród innych uczniów szkoły.
- Konkurs dla gimnazjalistów w ramach którego uczniowie 1 klasy Gimnazjum z Zespołu Szkół w Niemodlinie zorganizowali i zaprosili nas na lekcję, której tematem była ochrona środowiska wodnego. Uczniowie wygłosili prelekcje oraz zaprezentowali ciekawą prezentację multimedialną. W nagrodę młodzi ludzie otrzymali bilety do kina na wybrany seans.
- Plenerowy quiz na temat ekologii i ochrony środowiska wodnego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Najlepiej odpowiadający nagrodzeni zostali sprzętem sportowym. 
- Zarybienie rzeki Ścinawy jaziem oraz brzaną przy czynnym udziale dzieci i młodzieży. W imprezie tej uczestniczyło około 200 osób. Mogli oni zobaczyć z bliska wpuszczane ryby, posłuchać opowieści głównego ichtiologa okręgu PZW w Opolu, oraz zobaczyć jak wygląda samo zarybienie. Następnie dla najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy, a starsze dzieci w tym czasie rozwiązywały quiz. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wszystkim życzliwym ludziom za wsparcie w realizacji projektu.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie naszego koła: http://www.pzw.org.pl/niemodlin/cms/19481/projekt_poczuj_miete_do_mietusa

Zarząd Koła PZW Niemodlin

Wersja XML