Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolne Święto Pluszowego Misia

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Jest powiernikiem największych tajemnic i sekretów. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Oczywiście, że nie.

Mimo różnych ciekawych gier i zabawek, moda na misie nie przemija. 25 listopada misie obchodzą swoje święto. Dzień ten został ustanowiony w 2002 r. w setną rocznicę „narodzin” tej najpopularniejszej maskotki. To wspaniałe święto również obchodziliśmy w naszej szkole. Prawie każdy  przyszedł ze swoim misiem. Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, którzy w tym dniu przynieśli „pluszaka”, byli zwolnieni  z odpytywania. Delegacja klasy  3b częstowała słodkościami wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Dzieci klas O – III uczestniczyli w niecodziennej zabawie. Uczniowie klas 1b i 3b przygotowali historię powstania pluszowego misia oraz prezentację wybranych misiów. Ciekawostką były piosenki o misiu w języku angielskim reprezentowane przez uczniów  klas drugich i trzecich. Nie zabrakło też wspaniałych konkursów: układanie z zawiązanymi oczami "śmiesznego" misia, wyścigi misiów, karmienie misia, wyjadanie miodu. Każdy konkurs kończył się słodką niespodzianką. 

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
 

W trakcie zabawy wszystkie dzieci mówiły wyliczankę Kubusia Puchatka, wierszyk o misiu oraz śpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”. Było wiele radości i wesołej zabawy. Wcześniej z tej też okazji odbył się konkurs plastyczny. Gratulujemy wszystkim, którzy zwyciężyli i brali w nim czynny udział. Dzień ten dla dzieci był wielkim świętowaniem, a dla dorosłych wspomnieniem ukochanego w dzieciństwie pluszaka. Warto powracać wspomnieniami do czasów, kiedy te mięciutkie zabawki były naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 

Organizatorki dziękują Radzie Rodziców za zakup słodkości.

                                
                                Barbara Kołodyńska
                                Agnieszka Kownacka
                                Anna Rawska
                                Barbara Świątek

                                                                                            

Wersja XML