Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Najnowsze informacje z Ośrodka Kultury w Niemodlinie

Koncert w OK: zespół 2XL zagra w piątek 6 listopada o 20.00. Wstęp wolny.

Na naszej scenie wystąpi opolski zespół 2XL. Młodzi muzycy łączą rap z elementami funky, jazzu i rocka. Grupa wydała swoją debiutancką płytę "Jak siedzi Ci?", o której można przeczytać: "Ten album jest na pewno dla mnie przyjemną dla ucha odskocznią. Absolutnie nie żałuję czasu spędzonego nad odsłuchami „Jak siedzi Ci?”. Wątpię, że mieliście wcześniej styczność z poczynaniami tej grupy, myślę jednak, że warto nadrobić zaległości" (Artur Rychlik, hhzone.pl). Zapraszamy na koncert!

Brak opisu obrazka

Hania Zaręba zaśpiewa na płycie

Hania Zaremba, młoda wokalistka naszego Studia Piosenki, świetnie wypadła na castingu i znalazła się w gronie 25 zdolnych dzieci, które nagrają płytę „Opolskie Dzieci Śpiewają Kolędy”. Płyta ukaże się przed Bożym Narodzeniem i będzie dołączona do numeru Nowej Trybuny Opolskiej. Oprócz tego wszyscy wykonawcy wystąpią w koncercie dla Radia Opole.

Brak opisu obrazka

Wyróżnione w Toruniu

Julia Molga, Milena Cempa i Katrzyna Dolak, uczestniczki zajęć plastycznych Ośrodka Kultury w Niemodlinie, zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową XXXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży - MOJA PRZYGODA W MUZEUM. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ prace dziewczyn jurorzy wybrali spośród 2 300 nadesłanych prac. Wystawę można oglądać do dnia 11 listopada br. w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Brak opisu obrazka

Panie rysują, panie drukują

Za nami kolejne udane spotkanie pracowni sitodruku sekcji graficznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Tym razem same panie rysowały swoje projekty i drukowały. Na każdych zajęciach nas przybywa, kolejna osoba dołączyła do zespołu, co wszystkich bardzo cieszy. Powstały pierwsze koszulki z grafiką Michała Graczyka, pierwsze tkaniny na poduszki z kotkami Kasi Dolak. Kasi drukowanie idzie coraz lepiej i wciąż ma nowe pomysły na wzory nadruków. Także projekty na własnoręczne uszycie torby, poduszek, na okładki notesów. Zrobiła piękną ilustrację na tkaninę, więc niebawem pokażemy ją po wydrukowaniu. Postanowiliśmy wspólnie stworzyć dużą ilość własnych rysunków, by z nich wybrać najlepsze do druku. Pracownia jest całkowicie gotowa, mamy już wieszaki na rakle, szpachelki, linijki, suszarkę na prace i porządek w pracowni. Dużo przed nami pracy nad tworzeniem prawdziwej pracowni, ale z czasem nawet ściany udekorujemy projektami i przedrukami. W następny czwartek kolejne spotkanie.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
 

Wyróżniona praca Daniela Geruli

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Królewska Gra Szachy", zorganizowany przez MDK Śródmieście Wrocław, nadesłano 1245 prac. Wśród wyróżnionych młodych artystów znalazł się Daniel Gerula z sekcji plastycznej ośrodka kultury. Na wystawie pokonkursowej będzie można obejrzeć również pracę Katarzyny Dolak. Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się w 10 listopada o godz. 12.00 w MDK Śródmieście Wrocław, ul Dubois 5.

Brak opisu obrazka


Ośrodek Kultury w Niemodlinie

Wersja XML