Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego

III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Niemodlina rozstrzygnięty


W dniu 30 kwietnia br. na boisku „Orlika” i w Hali Widowiskowo-Sportowej w Niemodlinie, odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Niemodlina. Organizatorem turnieju jest Urząd Miejski w Niemodlinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie. Główną ideą organizacji rozgrywek jest popularyzacja sportu wśród mieszkańców Niemodlina oraz miast partnerskich – Stity i Vechelde. W tym roku w Niemodlinie zabrakło drużyny z Niemiec, swoją reprezentację wystawiło natomiast czeskie miasto – Stity, w turnieju uczestniczyły także drużyny z Tułowic, Brzegu i Niemodlina. Turniej otworzył Burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz, który przywitał wszystkich zawodników, przedstawicieli miasta Stity ze Starostą Jirijm Voglem, przedstawicieli Brzegu i Tułowic, mieszkańców Niemodlina i pozostałych, licznie przybyłych tego dnia, kibiców piłki nożnej i tenisa stołowego.
Pogoda i dobre nastroje dopisywały, a wola walki, z zachowaniem zasad fair play, udzielała się wszystkim zawodnikom. Mecze piłkarskie rozegrano w dwóch grupach – młodszej i starszej. Po sześciu spotkaniach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w grupie młodszej zdobyła drużyna z Brzegu, drugie zespół z Tułowic, a trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Niemodlinie. Tytuł króla strzelców w tej grupie przyznano Pawłowi Bujakiewiczowi. W grupie starszej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Czech, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Niemodlina, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Tułowic. Królem strzelców został Michał Błoński.
W tym samym czasie, gdy na „Orliku” toczyła się rywalizacja pomiędzy piłkarzami, w Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywano mecze tenisa stołowego. Do turnieju przystąpiły dwie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik” z Niemodlina oraz drużyna ze Stity. Pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej UKS Sokolik I, drugie UKS Sokolik II, a trzecie goście ze Stity. Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Stepan Kobza ze Stity, drugie miejsce przypadło Marcinowi Kolmanowi (UKS „Sokolik” Niemodlin), a trzecie Marcie Klich również z UKS „Sokolik” Niemodlin.
Puchary, medale, dyplomy i pozostałe nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli Burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz i Starosta Stity Jirij Vogel. 
 Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Wersja XML